I letos jsme ocenili nejlepší ekologické projekty

E.ON Energy Globe je mezinárodní soutěž, která již mnoho let oceňuje ty nejzajímavější nápady a projekty, které pomáhají šetřit energie či chránit přírodu.  O vítězích i tentokrát rozhodla široká veřejnost. Další ročník soutěže Energy Globe ČR a možnost registrace nových projektů startuje opět na jaře 2017!

VÍTĚZOVÉ 2016

VÍTĚZNÉ PROJEKTY 2016


Odborná porota vybrala 10 finalistů v 5 kategoriích, vy jste rozhodli o vítězích!

Novinky ze světa naší soutěže

Trvalá udržitelnost, úspory energií, ochrana přírody

Zkušenosti

Co vítězům účast v soutěži přinesla?

Ukliďme Česko

Před dvěma lety jsme do soutěžní kategorie Kutil přihlásili myšlenku dobrovolnického úklidu černých skládek. Následná výhra ceny soutěže Energy Globe nám pomohla projekt lépe propagovat a oslovit spoustu lidí. V letošním ročníku si tak slibujeme rekordních 100 000 dobrovolníků.

Miroslav KubásekOrganizátor akce Ukliďme Česko

Slaměnka

Cenu soutěže Energy Globe v kategorii Kutil jsem vyhrál před pěti lety. V té době jsem hledal harmonický a přirozený způsob bydlení pro člověka … a stále hledám. Zároveň s tím jsem chtěl dokázat nejen sobě, ale také ostatním lidem, že je možné postavit nízkoenergetický dům z čistě přírodních materiálů z místních zdrojů.

Lukáš Čejna

Mikroelektrárna WAVE na výrobu elektřiny a tepla z biomasy

V minulém roce jsme s naším výzkumným týmem vyhráli cenu soutěže Energy Globe v kategorii Nápad. Dnes říkáme také ostatním, aby se nebáli přihlásit své nápady a nezrealizované projekty, které mají díky soutěži větší šanci vstoupit na trh.

Jakub Maščuchvedoucí laboratoře
Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze

Větrné čerpadlo „Floriš“

Vítězství v soutěži Energy Globe beru jako ocenění mé celoživotní práce. Větrná čerpadla vyrábím vlastníma rukama a díky výhře v kategorii Kutil se dozvědělo mnoho lidí také o tom, že má technologie čistí vodu i v Africe.

Pavol Florištechnologie větrného čerpadla

Purgaz 50 - nová technologie výroby biometanu

Nápad na náš projekt vznikl před čtyřmi lety a loni jsme za něj dokonce získali cenu soutěže Energy Globe v kategorii Firma. Díky tomuto úspěchu se o nás dozvědělo mnoho lidí. Doufám, že nám to pomůže především v letošním roce, kdy jsme s naším výrobkem už na trhu.

Pavel IzákÚstav chemických procesů AV ČR, v.v.i.

Modřice – pasivní bytový dům pro seniory

Motivací, proč v našem městě stavět ekologicky, byl také sociální rozměr. Věříme, že by senioři měli mít možnost užívat si pohodlné a zdravé bydlení. Všechny nás potěšilo, když jsme v kategorii Obec získali první cenu a myšlenka moderního bytového domu pro seniory se díky tomu dostala také k dalším lidem.

Hana Chybíkovámístostarostka města Modřice

Hotel a vinařství Galant v Mikulově

Už jsou to tři roky od doby, kdy můj projekt vyhrál hlavní cenu soutěže Energy Globe v kategorii Firma. Přesto jsem ještě letos dostal příležitost představit svůj Hotel a vinařství Galant, jako vůbec první český projekt, také na mezinárodním finále v Íránu. Byl to významný okamžik jak pro mou firmu, tak i pro mne.

Jiří Marianmajitel hotelu a vinařství Galant v Mikulově

Ekologický dům do extrémních podmínek

Tušil jsem, že stavba otáčivého domu bude běh na dlouhou trať. S přáteli jsme ho budovali dvacet let a výhra první ceny v kategorii Kutil před čtyřmi lety byla pro nás všechny silný zážitek.

Bohumil Lhota

Základní umělecká škola Karla Malicha v Holicích

Byli jsme zvědaví, jak budova naší školy uspěje v celorepublikové konkurenci. Nejen, že jsme vyhráli v kategorii Obec, ale stali jsme se inspirací také pro ostatní. Ukázali jsme Česku, že postavit budovu v pasivu lze i za poměrně nízké náklady.

Ladislav Effenberkstarosta města Holice

TEREZA

Byl to pro mne silný zážitek, když v loňském finále získaly cenu soutěže Energy Globe právě naše vzdělávací programy pro mládež. Díky soutěži jsme se více zviditelnili širší veřejnosti a můžeme dále zlepšovat ekologické vzdělávání a péči o životní prostředí v celé České republice.

Petr Danišředitel vzdělávacího centra TEREZA

Newsletter

Pravidelné novinky ze soutěže a světa šetrného zacházení s energiemi

© E.ON Energie, a.s 2016