Kategorie,
ve kterých letos soutěžíme

Projekty třídíme do pěti kategorií. V každé z nich jsou dva finalisté, kteří se utkají o vítězství. Celkový vítěz  soutěže se stane finalista s největším počtem hlasů.  V tomto roce máme navíc speciální ocenění Nápad.

Firma

Oceníme ekologicky smýšlející společnosti, které svůj provoz a rozvoj upravují s ohledem na prostředí, ve kterém žijeme.

Produkt

Hledáme malé i velké produkty, které přispívají k využívání obnovitelných zdrojů, ochrany životního prostředí nebo úspoře energií.

Obec

Vážíme si měst a vesnic, které se cítí zodpovědné v oblasti životní prostředí ​a úspory energií, využívají obnovitelné​zdroje a inspirují k tomu ostatní.

Vzdělávání

Ocenění si zaslouží malé i velké vzdělávací projekty, aktivity nebo instituce, které podporují ekologické smýšlení lidí a mění svět tak prostředí, ve kterém žijeme.

Stavba

Podporujeme stavby, které jsou energeticky úsporné a v souladu s přírodou. Od prvního nákresu až po poslední dlaždičku.

Nápad

Ne každý revoluční nápad musí být hned dotažený až do konce. Proto hodnotíme i nerealizované inovace, které s využíváním obnovitelných zdrojů a ochrany životního prostředí přímo souvisejí.

Porota

Odborná porota pro letošní rok

O finálových projektech rozhodují lidé, kteří mají blízko přírodě, vědě, energetice i byznysu. Seznamte se s nimi!

Pravidla a často kladené dotazy

Vybíráme nejlepší z přihlášených realizovaných, nerealizovaných či započatých energeticky úsporných projektů nebo projektů na ochranu životního prostředí. Podívejte se na pravidla akce ve vztahu k jejím účastníkům a často kladené otázky.

Pravidla soutěže Často kladené dotazy