E.ON Energy Globe oceňuje nápady, které mají smysl.

Hledáme společně nové cesty,  jak lépe využívat energie a šetřit přírodu

Udržitelnost na prvním místě

Cílem soutěže E.ON Energy Globe je ocenit projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energie. Jejím prostřednictvím se snažíme zviditelnit takové projekty, které si zaslouží publicitu za svůj inovativní přístup k úsporám energií a ochraně životního prostředí a mohou tak sloužit jako inspirace pro ostatní.

Soutěž mezinárodního charakteru

Soutěž Energy Globe oceňuje již od roku 2000 projekty a inovativní nápady z celého světa, v oblasti  ochrany přírody a úspor energií. Jedná se o mezinárodní soutěž, která na národní úrovni probíhá ve 177 zemích světa. V České republice soutěž iniciovala a již od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON.

Šest základních kategorií

Soutěž Energy Globe je vyhlašována v šesti kategoriích – Obec, Kutil, Firma, Mládež, Stavba a Nápad. Ve všech kategoriích jsou hodnoceny již zrealizované projekty, kromě kategorie Nápad, v jejímž rámci jsou hodnoceny projekty, které na svou realizaci teprve čekají.

Výběr těch nejlepších

Z přihlášených projektů nominuje odborná porota vždy dva nejlepší z každé kategorie. Všechny nominované projekty jsou představeny na tiskové konferenci a následně z nich veřejnost volí vítěze každé kategorie. Z vítězů kategorií porota vybere celkového vítěze. Všichni vítězové  obdrží hodnotné ceny od partnerů soutěže.

Slavnostní vyhlášení vítězů

Vítězové všech kategorií i celkový vítěz soutěže Energy Globe jsou představeni v rámci slavnostního vyhlášení, které se  koná 9. října 2017 za účasti kamer České televize.

Newsletter

Pravidelné novinky ze soutěže a světa šetrného zacházení s energiemi

© E.ON Energie, a.s 2017