Baťoh pro 21. století umí dobít váš tablet i mobil


Moderní městský život, ať už pracovní nebo soukromý, se neobejde bez telefonu, tabletu a notebooku. A možná ještě pár dalších elektronických udělátek. Tylt Energi+ je speciálně navržený batoh, ve kterém je můžete nejen přenášet, ale zároveň i dobíjet.

Na první pohled vypadá batoh Tylt Energi+ jako každý jiný moderní batoh. Spousta kapes a zipů ale ukrývá speciální tajemství. Uvnitř batohu totiž najdeme baterii zhruba o rozměru lidské dlaně. A mezi jednotlivými kapsami batohu otvory, kterými lze snadno provléct kabely.

Díky tomu je možné tablet, mobil, přehrávač hudby nebo třeba navigaci dobíjet i při přenášení. A mít pak elektroniku k dispozici vždy připravenou k práci. Batoh je doslova prošpikovaný různými průchody pro kabely, takže je možné je vytáhnout například i ven – když potřebujete se zařízením zároveň pracovat i jej dobíjet.

Batoh pochopitelně nabízí speciální přihrádky jak pro notebook, tak i tablet. Z vrchu je navíc dostupná i ochranná kapsa pro mobil a (sluneční) brýle. K dispozici je také kapsa pro malou lahev vody, bezpečnostní klipsna pro klíče, kapsa pro sluchátka na popruhu a další vychytávky.

Li-ion baterie o kapacitě 10 400 mAh je vyjímatelná a snadno ovladatelná. Diody názorně ukazují její stav a jedno tlačítko ji vypíná nebo zapíná. Dobít ji můžete ze zásuvky skrze dodávaný adaptér, případně přes USB z notebooku nebo z autodobíječky.

K dispozici jsou celkem tři USB dobíjecí porty. Dva, které dokážou dobíjet mobily (s proudem 1 A) plus jeden výkonnější s proudem 2 A, který dokáže snadno dobíjet i tablety. Specialitou „energetického“ batohu Tylt Energi+ je pak zabudovaný NFC čip pod logem na jednom z popruhů.

Vlastníte-li mobil podporující komunikaci standardu NFC, stačí jej pak přiložit k logu a automaticky vám naskočí web, kde si můžete stáhnout speciální aplikaci určenou pro batoh. Kdo by si to byl ještě před pár lety pomyslel, že i batohy budou jednoho dne mít vlastní software?

Další články