E.ON se rozhodl dát sbohem plastům

Válku plastovému odpadu vyhlašuje jedna firma za druhou. V tomto boji se už dlouhá léta angažuje i energetická společnost E.ON. Ve velkých kancelářských budovách je třídění odpadu samozřejmostí. Jinak tomu není ani u zmíněné energetické společnosti. V E.ON Česká republika se ale nyní rozhodli, že mnohem lepší než třídění odpadu je situace, kdy žádný odpad vůbec nevznikne. Proto v průběhu letošního října probíhaly v této společnosti praktické workshopy, kde byly zaměstnancům prezentovány negativní dopady plastového odpadu na přírodu.


Celá tato snaha vyvrcholila 1. 11. Tento den byly v celé kancelářské budově eliminovány všechny PET lahve. Všichni zaměstnanci společnosti budou od nynějška využívat skleněné lahve a karafy. V rámci akce konané prvního listopadu v sídle společnosti E.ON také proběhly tři zajímavé přednášky.

Veronika Richterová během své přednášky
Veronika Richterová během své přednášky

První z nich vedla Veronika Richterová, umělkyně, která se ve své tvorbě věnuje primárně práci s použitými PET lahvemi. Tomuto tématu se Veronika věnovala i během své přednášky s názvem Rozhovor s Veronikou Richterovou, o tvorbě uměleckých děl z PET lahví můžete číst ZDE.

REPORTÁŽ O ČESKÉ SPOLEČNOSTI MIWA, FINALISTOVI SOUTĚŽE E.ON ENERGY GLOBE 2018

Následovala přednáška Terezy Dohnalové ze společnosti MIWA (Minimum Waste), kterou můžete znát z finále letošní soutěže E.ON Energy Globe, kde se MIWA umístila na prvním místě v kategorii Firma. Tereza Dohnalová ve své přednášce mluvila o systému pro přepravu a pro prodej potravin bez obalů. Právě ten zaručil této pražské firmě zmíněné vítězství.

ROZHOVOR S RADKEM JANOUŠKEM, ORGANIZÁTOREM AKCE UKLIĎME ČESKO

Celou událost uzavřela přednáška Radka Janouška, spoluorganizátora projektu Ukliďme Česko. Ten představil nejen tento úspěšný projekt, ale i novou mobilní aplikaci, pomocí které mohou občané příslušným orgánům ohlašovat vznik černých skládek.

Na následném workshopu měli zaměstnanci společnosti E.ON možnost vyzkoušet si tvorbu okrasných předmětů z použitých PET lahví.
Na následném workshopu měli zaměstnanci společnosti E.ON možnost vyzkoušet si tvorbu okrasných předmětů z použitých PET lahví.

1

1

Další články