Krásně nafocené odpadky, co do přírody nepatří

Druhá polovina dubna nám s přicházejícími slunečnými dny a rozkvétajícími stromy připomněla vztah k přírodě hned několika výjimečnými událostmi. O necelý týden před tím, než jsme řádně oslavili Den Země, proběhl 16. dubna celorepublikový úklid odpadu. V přírodě se dají najít takové kuriozity, jako je baťoh či teniska porostlá mechem, pneumatika jako součást skalky v potoce nebo celý záchod.


Druhá polovina dubna nám s přicházejícími slunečnými dny a rozkvétajícími stromy připomněla vztah k přírodě hned několika výjimečnými událostmi. O necelý týden před tím, než jsme řádně oslavili Den Země, proběhl 16. dubna celorepublikový úklid odpadu.

Likvidaci černých skládek a nepořádku pořádá projekt Ukliďme svět, ukliďme Česko již třetím rokem. Poslední akce se zúčastnilo na 65 tisíc dobrovolníků, kterým se okolní přírodu podařilo odlehčit o 1600 tun, což činí 120 plně naložených tatrovek odpadu. Úklidů se zorganizovalo celkem 1 570 a organizátoři si pochvalují zvyšující se zájem veřejnosti o sběr volně pohozených odpadků. V přírodě se dají najít takové kuriozity, jako je baťoh či teniska porostlá mechem, pneumatika jako součást skalky v potoce nebo celý záchod.

Stejně jako minulý rok i letos organizátoři vyhlašují fotosoutěž, takže pokud jste se uklízení odpadu zúčastnili stejně jako my a nezapomněli jste si doma fotoaparát, nebojte se zaslat nejpozději do 6. května svůj příspěvek. Soutěží se o dva fotoaparáty a jednu fototiskárnu. Fotky se hodnotí hned v několika kategoriích, ke kterým se letos přidalo i video, takže šanci vyhrát má opravdu každý.

Další články