E.ON like-bike Tour 2017: elektrocyklistika na Vysočině spojuje chytrá města

Pokud se vaše elektromobilita vztahuje jen na jednostopé stroje, neváhejte za dobrodružstvím vyrazit na svém elektrokole na závody E.ON like-bike tour 2017. Loňský nultý ročník se konal v okolí Nových Hradů a letos se otevírá i pro širokou veřejnost. Letošní ročník pro širokou veřejnost se koná 30. 9. – 1. 10. 2017. Na E.ON like-bike tou 2017 se můžete vydat buď s vlastním elektrokolem nebo na některém z E.ON půjčoven elektrokol v chytrých městech na Vysočině:


Po loňském nultém ročníku elektrocyklistické tour s názvem E.ON like-bike se mohou nejen příznivci elektrocyklistiky, ale také široká veřejnost těšit na oficiální první ročník, který se bude konat 30. 9. – 1. 10. rovnou ve třech chytrých městech na Vysočině.

Elektrokola různých značek a výrobců si budete moci během této akce zdarma vyzkoušet v Novém Městě na Moravě - Vysočina Arena, Bystřici nad Pernštejnem - Centrum EDEN a Žďáře nad Sázavou - areál Pilák. V každém z těchto chytrých měst jsou připraveny trasy, jejichž délku si zvolíte dle svých možností. Čím více razítek při putování na elektrokole po vytipovaných trasách sesbíráte, tím hodnotnější cenu si od nás v cíli odnesete. E.ON „e-půjčovny“  elektrokol budou otevřeny  v sobotu 30. 9. od 9:00 – 17:00 a neděli 9:00 – 16:00.

V každé z půjčoven pro Vás bude připraveno 20 ks elektrokol. V rámci trasy nezapomeňte navštívit checkpointy, sbírat razítka a čím více jich budete mít, tím hodnotnější cenu si od nás odnesete.

E.ON like-bike Tour si užijete i s celou rodinou. Připravený je tematický doprovodný program. Vyzkoušejte elektromobilitu na vlastní kůži ve Žďáru nad Sázavou, navštivte rodinnou fun zónu v NMnM nebo E.ON Energy Truck v centru EDEN.

V rámci podpory elektromobility se i starostové se v rámci evropského týdne mobility 2017 rozhodli ji aktivně využívat. Budete je tedy od 18. 9. – 22. 9. potkávat v elektromobilu, na elektrokole nebo jiném e-prostředku.

like bike

Vedle elektrokol je připravený také bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Přijďte na vlastní kůži zažít elektromobilitu ve Žďáru – projet se s elektrickou Teslou i s řidičem, vyzkoušet elektrokoloběžku nebo segway. Nezapomeňte navštívit také E.ON Energy Truck v Bystřici nad Pernštejnem či rodinnou fun zónu ve Vysočina Aréně.

Pro vytrvalce a zdatnější cyklisty je připravena celodenní e-trasa v čele s Jozefem Regecem, bývalým československým reprezentantem v silniční cyklistice a účastníkem Závodu míru. Přijďte s ním poměřit své síly a užít si den v sedle elektrokol.

E.ON like-bike Tour se koná v rámci seriálu závodů Kola pro život a veletrhu Test&Expo v Novém Městě n. Moravě.

eon like ebike 

Další články