Na jaké elektromobily se můžeme těšit v roce 2019?

Podívejte se na přehled nejzajímavějších elektromobilů, které by měly dorazit na trh v roce 2019.


Stejně jako ten loňský i letošní rok bude bohatý na nové modely elektromobilů. Dočkáme se jich prakticky ve všech segmentech od malých miniaut do města až po velká SUV a luxusní sedany. Přehled nejzajímavějších elektromobilů, které by měly dorazit na trh v příštím roce, naleznete v následujících řádcích.

E.ON RÁDCE: VYPLATÍ SE ELEKTROMOBIL?

 

Honda Urban EV

honda urban

Japonská Honda patří mezi automobilky, které se už dlouho soustředí na výrobu hybridů. Čistého elektromobilu jsme se od ní ale prozatím nedočkali. Změnit se to má v letošním roce. Podle posledních zpráv bychom se měli dočkat produkční verze konceptu Honda Urban EV. Mělo by se jednat o malý městský elektromobil s odhadovaným dojezdem na jedno nabití 250 km. Cena vozu by se měla pohybovat kolem 600 000 Kč.

 

Mini E

mini e

Honda nebude jedinou automobilkou, která v roce 2019 přijde s novým městským elektromobilem. Jedním z největších konkurentů Hondy Urban EV bude britská novinka Mini E. Design vozu nám automobilka již nastínila během loňského Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Mini při tomto projektu mohlo využít bohaté zkušenosti mateřského BMW se stavbou elektromobilů. Očekávání jsou proto vysoká. O použité technice Mini prozatím usilovně mlčí. Odhady ale hovoří o výkonu motoru přesahující 150 kW a o dojezdu na jedno nabití 250 km. Odhadovaná cena se pohybuje kolem 900 000 Kč.

 

Mercedes EQ C

mercedes eq c

Po Jaguaru se do vod elektrických vozidel rozhodla vstoupit i další prémiová automobilka. Německý Mercedes plánuje v letošním roce na trh uvést své první čistě elektrické SUV s názvem EQ C. Podobně jako Jaguar se svým modelem I-Pace chce i Mercedes vsadit především na design, výkon a luxusní výbavu. EQ C by mělo být ve své produkční variantě akcelerovat z 0 na 100 km/h za 5,1 vteřiny a na jedno nabití by měl jeho dojezd atakovat hranici 500 km. Jeho odhadovaná cena se pohybuje kolem 1 850 000 Kč.

E.ON RÁDCE: VYPLATÍ SE ELEKTROMOBIL?

 

Jaguar XJ

jaguar xj

Model XJ je znám jako vlajková loď luxusních limuzín značky Jaguar. Pro příští rok se očekává příchod její nové generace v plně elektrické verzi, která by se stala přímým konkurentem známého elektromobilu Tesla Model S. Techniku by přitom mohl převzít od nedávno představeného modelu I-Pace. Těšit se tedy můžeme na výkon atakující hodnotu 400 kW a dojezd na jedno nabití nad hranicí 500 km. Cena vozu prozatím není známá.

 

Porsche Mission E

porsche mission e

Se svým prvním elektromobilem by mělo v letošním roce vyrukovat i Porsche. Vůz ponese designové prvky známé z podoby konceptu Mission E, který byl odhalen už na ženevském autosalonu v roce 2016. Podobně jako výše zmíněný Jaguar XJ bude zástupce Porsche přímým rivalem Modelu S od Tesly a měli bychom se dočkat i podobných jízdních výkonů. Cena vozu zatím není známá.

 

Aston Martin RapidE

aston martin rapid e

Současná generace modelu RapidE se vyrábí už pěknou řádku let. V letošním roce by ji Aston Martin měl nahradit plně elektrickou verzí nové generace. V rámci vývoje tohoto plně elektrického sedanu se britská značka spojila s čínskou společností LeEco, která se ve spolupráci se společností Faraday Future věnuje vývoji elektrických pohonných systémů. Zahraniční zdroje mluví o tom, že by první elektromobil značky Aston Martin měl dosahovat výkonu přesahujícího 300 kW a na jedno nabití by měl vůz urazit přinejmenším 350 km. Cena tohoto luxusního elektrického sedanu se bude pravděpodobně pohybovat kolem 5 000 000 Kč.

E.ON RÁDCE: VYPLATÍ SE ELEKTROMOBIL?

 

Další články