Soutěž E.ON Energy Globe: Životní prostředí a udržitelnost

Stav životního prostředí se v České republice postupně zhoršuje. Zasažena je kvalita vzduchu, vody i půdy. Hrozba výrazné změny klimatu v nejbližších letech je reálným problémem. Může se stát, že jednou následkem sucha přijdeme i o takové dominanty jako je Máchovo jezero nebo vlivem průmyslu o podstatnou část zalesnění naší krajiny.


Soutěž E.ON Energy Globe každý rok pořádá společnost E.ON. Naším cílem je oceňovat nápady, které šetří přírodu a energie. Letos jsme už po jedenácté vybrali v České republice projekty, které si díky svému inovativnímu postoji a přístupu k udržitelnosti zaslouží nejen pozornost, ale i naši podporu. 

Závažnost situace životního prostředí si plně uvědomujeme, a proto do soutěže vybíráme projekty jako je např. mobilní úpravna vody od firmy Hutira Vision, která dokáže proměnit znečištěnou vodu na pitnou téměř kdekoliv. Projekt Rekola, díky kterému mohou lidé ve městech místo aut využívat sdílených kol. Budovy v pasivním standardu nebo v neposlední řadě i města, která rozumně nakládají s odpady i s energiemi.

Projekty vybíráme v šesti kategoriích: Stavba, Vzdělávání, Firma, Produkt, Obec a Nápad. Za 11 let existence soutěže jsme z 2 260 projektů vybrali 160 finalistů a z nich 41 vítězů. Oceňujeme přitom nejen absolutního vítěze, ale i vítěze jednotlivých kategorií. Každý z přihlášených projektů je pro nás velkou inspirací a nadějí, že i v budoucnu bude mít příroda a čisté životní prostředí na naší planetě své výsostné místo.

Soutěž je součástí Energy Globe Award, která probíhá ve 177 zemích světa.

Další články