Soutěž E.ON Energy Globe 2021 zná již čtyři vítěze


Tepelná izolace z recyklovaného papíru od společnosti CIUR a aplikace chránící stromy před uschnutím Zalejme.cz. To jsou dva vítězové dalších dvou kategorií letošního ročníku E.ON Energy Globe. V krásném prostředí historického hradu ve Znojmě, jen kousek nad údolím řeky Dyje proběhlo 9.9.2021 druhé ze tří letošních vyhlášení prestižních ekologických cen, které už třináctým rokem pořádá v České republice společnost E.ON. Součástí akce byl i koncert Emmy Drobné a zúčastnili se i ambasadoři jednotlivých projektů z řad známých osobností.

Osobnosti Znojmo 9.9.2021

V kategorii Oheň zvítězil projekt výroby tepelné izolace z recyklovaného papíru od společnosti CIUR, který byl ve finálové dvojici s ekologickým potiskem textilu, který nevyužívá vodu, od břeclavské společnosti Pikto Digital. „Jsme rádi za tohle ocenění. Všichni bychom si měli vážit toho, že můžeme recyklovat, že můžeme používat výrobky, které už někdo jednou používal a dělat z odpadů něco užitečného. Je to cesta, jak pomoci přírodě,“ uvedla Marcela Bosáčková ze společnosti CIUR. Partnerem kategorie byla společnost Duko Hlinsko, která vítěze ocenila.

kategorie Oheň předání výhry 9.9.2021

V kategorii Voda veřejnost nejvíce ocenila brněnskou aplikaci Zalejme.cz, která chrání stromy před uschnutím a motivuje veřejnost k jejich zalévání. Ve finálové dvojici tak aplikace vyhrála nad projektem travnatých pásů v tramvajových kolejištích velkých měst. „Je to potvrzení toho, že je o podobné věci zájem a že to dává smysl. Když jsem to vymyslel, netušil jsem, co to může přinést a kam až se to může posunout,“ popisoval Michal Polanský, autor projektu, který převzal cenu od partnera soutěže společnosti Velkoobchod koupelny Ptáček.

Výherce Voda 9.9.2021

Dva vítězové ze znojemského večera se zařadili k předchozím dvěma z minulého týdne, kterými byli pasivní dům pro seniory Domov Podhradí a chytrá krabička, která monitoruje kvalitu vzduchu od start-upu Luftio.

Další články