Stavba nejmodernější nabíjecí stanice v ČR

Zítra se otevře moderní rychlonabíjecí stanice pro elektromobily v areálu čerpací stanice Benzina ve Vystrkově u Humpolce, nedaleko sjezdu z dálnice D1. Je první svého druhu v České republice. Provoz slavnostně spouštíme dnes, potvrzuje mluvčí energetické společnosti E.ON Vladimír Vácha. Investorem jedné z nejmodernějších nabíjecích stanic ve střední Evropě je právě společnost E.ON, která bude zároveň jejím provozovatelem.


Zítra se otevře moderní rychlonabíjecí stanice pro elektromobily v areálu čerpací stanice Benzina ve Vystrkově u Humpolce, nedaleko sjezdu z dálnice D1. Je první svého druhu v České republice.  

Impuls k postavení nejmodernější nabíjecí stanici na území České republiky dala společnost E.ON. Vybrala si strategické místo na půl cesty mezi Prahou a Brnem v blízkosti D1. Stačí sjet na 90. km na Humpolec a vydat se po silnici E551 směr VystrkovV dnešních dnech je stanice již těsně před dokončením a její otevření pro veřejnost se plánuje na 24. červen. V normálním režimu bude stát kWh 6–7,50 Kč.

My jsme se zajeli podívat, jak závěrečné stavební práce probíhají.

Další články